O mnie

Czytaga – czyli kim jestem, skąd, dlaczego i po co przybywam?

Cześć!

Jestem Agnieszka i od ponad roku prowadzę konto na Instagramie pod nickiem czytaga – konto poświęcone jest jednej z moich pasji, czyli książkom – tam je opisuję i recenzuję -> tu po prawej, możecie znaleźć odnośnik prosto do mojego profilu ?

Niestety, Instagram często nie daje możliwości przekazania wszystkiego czego by się chciało – ograniczona ilość znaków, zdjęć, ściśle określone kadry i wymiary…. To właśnie to sprawiło, że w mojej głowie zaczął kiełkować pomysł bloga.

Kiełkował on dosyć długo, potem bardzo długo rósł i dojrzewał w mojej głowie – aż w końcu nadszedł ten dzień, kiedy postanowiłam się tu pojawić.
Na początku miał być to blog, który będzie rozwinięciem mojego konta na Instagramie – pełniejsze i dłuższe recenzje książek, więcej zdjęć, możliwość panowania nad rozmieszczeniem tekstu ?

Jednak jakiś czas temu zauważyłam jedną rzecz
i chciałabym żebyście również Wy teraz przez sekundę się nad nią zastanowili:

Jak dużo i jak często czytacie?


Ja Wam powiem – dużo. Bardzo dużo.
I w dodatku codziennie.
Nawet teraz – czytasz te słowa.

Ja nie jestem inna – oprócz tego, że czytam dużo książek, czytam także menu w restauracjach, instrukcje obsługi, przepisy, zapowiedzi filmów, opinie o hotelach, poradniki, ulotki, plakaty, warunki rezerwacji biletu, opisy w muzeach, składy kosmetyków, wiadomości, posty na Facebooku czy Instagramie, a nawet rozkład jazdy PKP.

Właśnie z tych rozmyślań powstało hasło przewodnie tej strony – „świat polega na czytaniu” – i to właśnie tym, co ostatnio ciekawego przeczytałam, chciałabym się z Wami dzielić.

Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie ?
A razem będziemy spędzać tu przyjemnie czas ?

Kilka faktów o mnie:  

~Jestem wielką fanką thrillerów
i kryminałów, ale nie odrzucam innych gatunków książkowych – na dalszych miejscach na podium są: poradniki, komedie i obyczajówki (a z tych ostatnich to najbardziej w kategorii young adult).

~Mieszkam w Warszawie, pochodzę z Zamościa, studiowałam w Lublinie.

~Z wykształcenia nauczyciel wczesnoszkolny, obecnie jestem studentką drugiego roku psychologii – w przyszłości chciałabym połączyć te dwie dziedziny zostając psychologiem dziecięcy,

~Od zawsze lubiłam robić zdjęcia, stąd mój niedawny zakup – moje dziecko, widoczny na zdjęciu Lumix . Więc obecnie na zmianę z książkami, oglądam filmy i czytam poradniki, czy strony internetowe – jak robić dobre zdjęcia – albo przynajmniej być w tym trochę lepszym.

~Wszystko co z jednorożncem, lamą, alpaką, słodkim zwierzaczkiem albo śmiesznym zwierzaczkiem – przygarnę – ślijcie hurtowo. Jeśli w dodatku się błyszczy lub jest holo – ślijcie expresem!

~Jestem zakochana w Skandynawii – od pierwszego wyjazdu do Danii. Po studiach w Finlandii całkowicie przepadłam.

Ulubiony film: „Pusty dom”
Ulubiona książka z dzieciństwa: „Dzieci w Bullerbyn”
Ulubiona bajka: Muminki i Aparatka
Ulubiony serial: The Big Bang Theory
Ulubiony autor: Harlan Coben
Ulubiony kolor: zielony
Ulubiony napój: rano kawa, wieczorem herbata
Ulubiony sport: badminton
Ulubiony kwiat: tulipan
Chciałabym mieć kota, jeża lub lisa

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *