Książki

Joshua Becker – Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiem.

Czy wiecie, że przeciętny człowiek w trakcie całego swojego życia spędza 3680 godzin (czyli 153 dni) na szukaniu rzeczy, bo zapomniał gdzie je położył? Autor książki Joshua Becker wie. Wie również, że najczęściej gubione przedmioty to: telefon, klucze, okulary słoneczne i dokumenty.

A teraz wyobraź sobie, co  mógłbyś zrobić, mając wokół siebie tylko niezbędne przedmioty oraz wszystko na swoim, uporządkowanym i niezagraconym miejscu.
Z moich szybkich obliczeń, czas, który wymieniłam powyżej to jakieś 3680 ugotowanych pysznych obiadów, ok 22 000km spaceru lub obejrzenie wszystkich sezonów „Gry o tron”… 3 razy!

Zastanawiacie się pewnie, jak można zyskać ten czas?
Z pomocą może przyjść Wam książka „Dom Minimalisty”. Joshua Becker w bardzo przyjemny i przyjazny sposób, przechodzi z nami przez wszystkie zakamarki naszego mieszkania. Podczas tej „przechadzki” odpowiadając, co i jak możemy poprawić, posprzątać a nawet co wyrzucić, tak aby wokół nas zostały jedynie przedmioty, których potrzebujemy, które kochamy lub które są naprawdę wartościowe. Bo reszta, nie jest nam tak naprawdę potrzebna!

„Dom Minimalisty” to nie kolejna książka o urządzaniu wnętrz, nie o skandynawskim stylu, nie o meblach w identycznym kolorze i stonowanych dodatkach.
To skarbnica wiedzy, na temat tego, jak co zrobić, by wnętrza naszych domów – nie ważne, czy to rodem z katalogu, czy drewnianych chatek, czy z meblami po babci – były dla nas oazą, miejscem do wypoczynku i realizowania siebie i swoich pasji oraz celów. A aby się tak stało, naszej głowy nie powinny zaprzątać sterty wszystkiego co zdarzyło nam się zachomikować w kątach naszego mieszkania.

No bo kto nie zna najbardziej powszechnej kategorii przedmiotów w naszym domu?!


„Przydasie” – ma je chyba każdy, wszędzie i w każdym możliwym zastosowaniu ?‍
Rosnące góry pudełeczek z drobiazgami, o których po 2 dniach od włożenia do nich czegokolwiek zapominamy, dodatków, kolorowych długopisów, świeczuszek, balsamów, rachunków sprzed 5 lat, ubrań „kiedyś do nich schudnę”, ulubionych kubków, 30 kolorów lakierów i kolczyków, których nie było okazji włożyć od sylwestra 2015…

Książka „Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiem.” której autorem jest J. Becker może sprawić – że one znikną! I już więcej nie wrócą!

Myślicie, że to niemożliwe? Ja też tak myślałam. ? Ale książka, jest napisana w taki sposób i daje nam tyle możliwości przemyślenia wnętrza naszego mieszkania jak i sposobu jego zagospodarowania  (są w niej zawarte listy i plany sprzątania, porady na dalsze działanie, a nawet historie osób, które już skorzystały z porad Joshuy Beckera ? ), że nawet ja – królowa gadżeciarstwa – zaczęłam myśleć, że wielka rewolucja w moich szafkach, jest nie tylko konieczna, ale też możliwa!

Więc jeżeli czujecie, że Wasze półki już ledwo co skrzypią, nie pamiętacie co upchnięte jest na końcu dolnej szuflady, lub że po prostu czas na generalne wiosenne porządki – ale nie wiecie jak zacząć rewolucję – koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *